Ogłoszenia duszpasterskie

  • Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Najświętszej Trójcy
   • Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Najświętszej Trójcy

   • 25.05.2024 21:24
   •  

    26. 05. 2024

    O godz. 1315 – msza św. w rocznicę I Komunii św.

   •  

    W tygodniu

    Zapraszamy na nabożeństwo majowe: codziennie (za wyj. czwartku) po mszy wieczornej; w czwartek – o 1740. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe.

    W czwartek uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa

    Pamiętajmy, by w „Boże Ciało” uczestniczyć we Mszy św. (a nie tylko w procesji!). Msze św. w naszym kościele: o godz. 700, 900, bezpośrednio po procesj i o 18.00 (nie będzie mszy o 1030 i 1315).

    Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy ok. 1045 sprzed kościoła pw. św. Antoniego. Przystrojenie domów oraz czynny i pobożny udział w procesji niech będą wyrazem naszej wiary i wdzięczności za dar Eucharystii.

    Dzieci pierwszokomunijne i inne chętne zapraszamy do udziału w procesji: dziewczęta do sypania kwiatków, chłopców– do niesienia emblematów.

    W oktawie Bożego Ciała litania i procesja eucharystyczna - po mszy wieczornej.

    Na najbliższy piątek Ks. Biskup, chcąc podkreślić radość świętowania Uroczystości Bożego Ciała, a także w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długiego weekendu”, mieszkańcom diecezji i gościom udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.

    W sobotę po mszy porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Ks. Arkadiusz odwiedzi chorych.

    Młodzież, która w czerwcu ma przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy w środę i piątek na mszę o godz. 1800 i próbę w kościele.

    W przyszłą niedzielę

    O godz. 900 – msza św. spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

    Inne informacje

    W ub. niedzielę na „chleb św. Antoniego” zebrano 903 zł. Za złożone ofiary oraz za wszelką pomoc w parafii i kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

    Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego. Jest dziś także specjalny numer Gościa poświęcony świętym matkom i matkom świętych (po 14 zł).

    Na stronie internetowej i w gablotce można zapoznać się z Oświadczeniem Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych wskazującym jak ostatnie działania i pomysły kierownictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące szkolnych lekcji religii (jak: łączenie grup uczniów z różnych klas i poziomów edukacyjnych, wyłączenie oceny z religii ze średniej ocen, zapowiadane umieszczanie lekcji religii jedynie na pierwszej i ostatniej godzinie) są sprzeczne z zasadami psychopedagogicznymi i mają znamiona jawnej dyskryminacji dzieci i młodzieży uczestniczących w szkolnych lekcjach religii, ich rodziców oraz nauczycieli religii. Warto, by także rodzice katoliccy mieli możliwość wyrażenia zdania w tych sprawach.

    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i św. Patronów.

     

   • Wróć do listy artykułów