Aktualności

    • Uroczystość Bożego Ciała
     • Uroczystość Bożego Ciała

     • 3 czerwca 2021 r. procesja Bożego Ciała odbyła się wokół kościoła. Wyrazy wdzięczności dla Kręgu Biblijnego, uczestników Kościoła Domowego, Żywego Różańca i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich za przygotowanie ołtarzy. Za wszelkie przejawy życzliwości, złożone ofiary i wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

    • "Ekologicznie, sportowo, rodzinnie - ekologiczny rajd rowerowy z piknikiem rodzinnym"
     • "Ekologicznie, sportowo, rodzinnie - ekologiczny rajd rowerowy z piknikiem rodzinnym"

     • Szanowni Państwo,

      Zachęcamy do oddania głosu na inicjatywę przygotowaną przez nasze Stowarzyszenie Rodzin Katolickich pn. "Ekologicznie, sportowo, rodzinnie - ekologiczny rajd rowerowy z piknikiem rodzinnym" w ramach programu Społecznik na lata 2019-2021 - Regionalne Inicjatywy Obywatelskie o zasięgu powiatowym.

      Głosować mogą mieszkańcy Powiatu Wałeckiego do 20 maja br. do godz. 23:59, którzy w dniu głosowania ukończyli 16 rok życia.

      Inicjatywa odbędzie się we wrześniu br. w ramach, której odbędzie się ekologiczny rajd rowerowy wokół jeziora Raduń w Wałczu zakończony rodzinnym piknikiem w ogrodach parafialnych przy ul. Papieża Jana XXIII 13. W programie konkursy z nagrodami, poczęstunek, dmuchane zamki, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji dla całej rodziny. Udział w inicjatywie jest bezpłatny.

      Jak głosować:

      Krok 1:

      Wybierz adres platformy internetowej: https://pomorzezachodnie.konsultuje.pl/

      Krok 2:

      Klikasz głosuj online. Po zapoznaniu się z zasadami głosowania Wybierz - Rozpocznij głosowanie

      Krok 3

      Podaj imię i nazwisko, datę urodzenia oraz adres e-mail . Z rozwijanej listy wybierz: Powiat Wałecki. Wymagane jest także zaznaczenie stosownych oświadczeń dotyczących ochrony danych osobowych.

      Krok 4:

      Wybierz projekt POWIATOWY. Zaznacz inicjatywę pn. "Ekologicznie, sportowo, rodzinnie - ekologiczny rajd rowerowy z piknikiem rodzinnym" - Zagłosuj

      Krok 5:

      Kliknij w link przesłany na Twój adres e-mail w celu potwierdzenia chęci oddania głosu.

      Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie, a dany adres e-mail bierze udział w głosowaniu jedynie raz.

      Z góry dziękujemy za oddane głosy!

    • Operacyjne rozpoznanie obiektu
     • Operacyjne rozpoznanie obiektu

     • W dniach 19 i 21 kwietnia 2021 r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu, w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzili operacyjne rozpoznanie obiektu kościoła pw. Św. Mikołaja w Wałczu przy Placu Wolności.

      Celem przeprowadzonego rozpoznania było między innymi zapoznanie się z budynkiem w zakresie prowadzenia ewentualnych działań ratowniczo-gaśniczych, rozpoznanie instalacji i urządzeń przeciwpożarowych mającymi wpływ na bezpieczeństwo pożarowe, rozpoznanie i sprawdzenie dróg dojazdowych i drogi pożarowej, rozpoznanie i sprawdzenie dróg ewakuacyjnych oraz sposobu prowadzenia ewentualnej ewakuacji osób i mienia, rozpoznanie i sprawdzenie zaopatrzenia wodnego do celów przeciwpożarowych do zewnętrznego gaszenia pożaru, sprawdzenie możliwości sprawienia podnośnika hydraulicznego SHD-23 przy budynku. Operacyjne rozpoznanie obiektu przez strażaków jest istotnym elementem ochrony przeciwpożarowej terenu powiatu, chronionego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu. Obszerna wiedza na temat budynków jest kluczowa w przypadku prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, w tym prowadzenia sprawnej ewakuacji ludzi oraz ratowania mienia. W dalszych planach operacyjnych KP PSP Wałcz przewidziane są kolejne budynki z terenu powiatu wałeckiego.

      Serdeczne podziękowania dla ks. Antoniego Badury - proboszcza parafii pw. Św. Mikołaja w Wałczu za udostępnienie budynku świątyni.

      Tekst: mł. kpt. Marcin Kulczyk.

      Zdjęcia. Archiwum KP PSP Wałcz

      Źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-walcz/operacyjne-rozpoznanie-obiektu

    • Wałcz rozkwitł na żółto - Pola Nadziei
     • Wałcz rozkwitł na żółto - Pola Nadziei

     • Pola Nadziei  to coroczna ogólnopolska kampania, której celem jest pozyskanie funduszy na rzecz opieki hospitalizacyjnej i paliatywnej osób ciężko chorych i ich rodzin, szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na potrzeby osób cierpiących.

      Każdy ofiarodawca w ramach podziękowania otrzymywał żonkila, który jest symbolem nadziei i przypomina o ludziach cierpiących, nieuleczalnie chorych, którzy potrzebują naszej pomocy i opieki w ostatnim, trudnym dla nich okresie życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji.

      ,Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas 18 kwietnia 2021r. kwestowali w ramach akcji „Pola Nadziei” na rzecz nieuleczalnie chorych przebywających w hospicjum im. Bpa Czesława Domina w Darłowie.

      W ramach przeprowadzonej akcji udało się zebrać kwotę: 817,26

      Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać

    • WEEKEND DLA NARZECZONYCH
     • WEEKEND DLA NARZECZONYCH

     • Zgłoszenia: tel.600984248 lub email: mtell@op.pl

      strona ogólnopolska ruchu (m.innymi świadectwa narzeczonych) www.spotkaniamalzenskie.pl

      Rekolekcje są czasem odkrywania i formułowania odpowiedzi na pytanie, czym jest miłość i sakrament małżeństwa oraz jaką rolę odgrywa wiara w kształtowaniu wzajemnej relacji. Uczestnicy uczą się także zasad komunikacji, rozwiązywania konfliktów oraz budowania autonomii w związku.
      Rekolekcje przeznaczone są zarówno dla narzeczonych jak i par „chodzących” ze sobą, ale poważnie myślących o małżeństwie. Czas ten pozwala parom przyjrzeć się, na ile plany wspólnego życia małżeńskiego są właściwe i dojrzałe. Zajęcia prowadzone są przez trzy pary małżeńskie i kapłana.
      Rekolekcje spełniają wymagania Kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich, a ich uczestnicy uzyskują zaświadczenia o odbyciu kursu przedmałżeńskiego.
      Program nie uwzględnia  wizyty w parafialnej poradni rodzinnej, do której zobowiązani są narzeczeni.

    • Triduum Paschalne
     • Triduum Paschalne

     • Triduum Paschalne (z łaciny triduum - Trzy Dni), to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku liturgicznego katolików. Jego istotą jest celebracja męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, która rozpoczyna się wieczorną mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek (wigilię Wielkiego Piątku), a kończy się drugimi nieszporami po południu Niedzieli Wielkanocnej. Jak w czasie pandemii koronawirusa nasi parafianie będą mogli przeżyć ten czas? 

      W związku z pandemią koronawirusa, również w kościołach obowiązują wszystkie środki reżimu sanitarnego. W miejscach kultu w nabożeństwach może uczestniczyć 1 osoba na 20 m kw., przy zachowaniu dystansu 1,5 m - w naszym kościele może przebywać tylko 25 osób. Wierni zobowiązania są także do noszenia maseczek zakrywających usta i nos. 

      Pozostaje w mocy dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św., co znaczy, że nieobecność w kościele (także w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego) nie jest w tym wypadku grzechem.

      Zachęcamy do duchowej łączności z modlącym się Kościołem i korzystania z możliwości jakie oferują radio, telewizja i Internet.

      W ciągu dnia kościół (kruchta) będzie otwarty, by umożliwić nawiedzenie i osobistą modlitwę.