Ogłoszenia duszpasterskie

  • Ogłoszenia duszpasterskie na 15. Niedzielę zwykłą
   • Ogłoszenia duszpasterskie na 15. Niedzielę zwykłą

   • 15.07.2023 21:50
   • 16. 07. 2023
    O godz. 700 msza św. w int. dobrodziejów parafii i kościoła.
    0 1200 w int. dzieci obchodzących w lipcu imieniny lub urodziny.
     
   • W tygodniu

    W liturgii w sobotę wspominamy św. Marię Magdalenę.

    W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

    W czwartek od godz. 1700 wystawienie Najśw. Sakramentu - okazja do osobistej adoracji w ciszy

    Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu) jest czynna we wtorki od 1600 do 1730 i w soboty od 1000 do 1200.

    W przyszłą niedzielę

    Kościół obchodzi Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

    Po mszach św. – zbiórka na „chleb św. Antoniego”.

    Po mszy św. o godz. 13.15 – z okazji św. Krzysztofa, którego wspomnienie przypada we wtorek, błogosławieństwo kierowców i pojazdów (pojazdy będzie można ustawić na placu kościelnym).

    Przy tej okazji zachęcamy do udziału w akcji, którą organizuje MIVA Polska, zajmująca się zakupem środków transportu dla polskich misjonarzy. Proponuje się, by jako wyraz wdzięczności na ten cel ofiarować 1 grosz za 1 km szczęśliwych podróży (nr konta znajduje się na plakacie)

    Inne informacje

    W ub. niedzielę na czekające nas prace remontowe złożono na tacę 5207 zł; za złożone ofiary oraz za wszelką pomoc w kościele i parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

    Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego.

    Na plakatach w gablotce i na stronach internetowych znajdziemy informacje nt. trwających zapisów na Pieszą Pielgrzymkę ze Skrzatusza na Jasną Górę w terminie 1-13 sierpnia. (można pielgrzymować również duchowo w tzw. Złotej Grupie; zapisy przez stronę www.pielgrzymkikoszalin.pl lub w zakrystii) oraz o możliwości studiowania teologii w Koszalinie na studiach podyplomowych i magisterskich.

    Na prośbę ks. proboszcza z Lubna przekazujemy informację, że 20.lipca o godz. 1400 w kościele parafialnym w Lubnie odbędzie się msza św. z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi ks. John Bashobora, katolicki kapłan z Ugandy. Program na plakatach.

    Witamy gości i parafian. Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje uroczystości życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i św. Patronów, a tym, którzy korzystają z wakacji i urlopów, zarówno gościom, jak i naszym parafianom, życzymy udanego i bezpiecznego podróżowania i wypoczynku.

    W minionym tygodniu do wieczności odeszła +Klara Kasperek l.55. Wieczny odpoczynek…

   • Wróć do listy artykułów