Ogłoszenia duszpasterskie

  • Ogłoszenia duszpasterskie na 16. Niedzielę zwykłą
   • Ogłoszenia duszpasterskie na 16. Niedzielę zwykłą

   • 23.07.2023 10:17
   • 23. 07. 2023
    Kościół obchodzi dziś Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych; okażmy im naszą wdzięczność, szacunek, życzliwość i pomoc, i pamiętajmy o nich w modlitwie.

    Po mszach św. – zbiórka na „chleb św. Antoniego”.

    Po mszy św. o godz. 13.15 – z okazji św. Krzysztofa, którego wspomnienie przypada we wtorek, błogosławieństwo kierowców i pojazdów (pojazdy będzie można ustawić na placu kościelnym).
    Zachęcamy do udziału w akcji, którą organizuje MIVA Polska, zajmująca się zakupem środków transportu dla polskich misjonarzy. Proponuje się, by jako wyraz wdzięczności na ten cel ofiarować 1 grosz za 1 km szczęśliwych podróży (nr konta znajduje się na plakacie)
     
   • W tygodniu

    W liturgii w poniedziałek wspominamy św. Kingę, we wtorek – św. Jakuba, Apostoła i Krzysztofa, w środę – św. Joachima i Annę, Rodziców Najśw. Maryi Panny, w piątek – św. Szarbela, w sobotę – św. Marię, Martę i Łazarza.

    W środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

    W czwartek od godz. 1700 wystawienie Najśw. Sakramentu - okazja do osobistej adoracji w ciszy

    W naszej parafii od kilku lat istnieje grupa czcicieli św. Szarbela; z ich inicjatywy, przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego został umieszczony jego wizerunek. W piątek obchodzone jest jego wspomnienie; dlatego po mszy wieczornej odprawione zostanie nabożeństwo do św. Szarbela z namaszczeniem olejem tego świętego (ciekawy artykuł o Świętym – w Gościu Niedzielnym).

    Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki od 1600 do 1730 i w soboty od 1000 do 1200.

    Inne informacje

    Za złożone ofiary oraz za wszelką pomoc w kościele i parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

    Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego.

    Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę ze Skrzatusza na Jasną Górę w dn. 1-13 sierpnia. (można pielgrzymować również duchowo w tzw. Złotej Grupie; zapisy przez stronę pielgrzymki www.pielgrzymkikoszalin.pl).

    Informacje nt. możliwości studiowania teologii w Koszalinie znajdziemy na plakacie w gablotce.

    Ten tydzień jest bogaty w popularne imieniny; wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu swoje uroczystości życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i św. Patronów, a tym, którzy korzystają z wakacji i urlopów, zarówno gościom, jak i naszym parafianom, życzymy udanego i bezpiecznego podróżowania i wypoczynku.

    W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Wiesław Kijak l.74; +Anna Rak l.68  i +Piotr Klepuszewski l.54. Wieczny odpoczynek…

   • Wróć do listy artykułów