Aktualności

    • "Ekologicznie, sportowo, rodzinnie - ekologiczny rajd rowerowy z piknikiem rodzinnym"
     • "Ekologicznie, sportowo, rodzinnie - ekologiczny rajd rowerowy z piknikiem rodzinnym"

     • Szanowni Państwo,

      Zachęcamy do oddania głosu na inicjatywę przygotowaną przez nasze Stowarzyszenie Rodzin Katolickich pn. "Ekologicznie, sportowo, rodzinnie - ekologiczny rajd rowerowy z piknikiem rodzinnym" w ramach programu Społecznik na lata 2019-2021 - Regionalne Inicjatywy Obywatelskie o zasięgu powiatowym.

      Głosować mogą mieszkańcy Powiatu Wałeckiego do 20 maja br. do godz. 23:59, którzy w dniu głosowania ukończyli 16 rok życia.

      Inicjatywa odbędzie się we wrześniu br. w ramach, której odbędzie się ekologiczny rajd rowerowy wokół jeziora Raduń w Wałczu zakończony rodzinnym piknikiem w ogrodach parafialnych przy ul. Papieża Jana XXIII 13. W programie konkursy z nagrodami, poczęstunek, dmuchane zamki, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji dla całej rodziny. Udział w inicjatywie jest bezpłatny.

      Jak głosować:

      Krok 1:

      Wybierz adres platformy internetowej: https://pomorzezachodnie.konsultuje.pl/

      Krok 2:

      Klikasz głosuj online. Po zapoznaniu się z zasadami głosowania Wybierz - Rozpocznij głosowanie

      Krok 3

      Podaj imię i nazwisko, datę urodzenia oraz adres e-mail . Z rozwijanej listy wybierz: Powiat Wałecki. Wymagane jest także zaznaczenie stosownych oświadczeń dotyczących ochrony danych osobowych.

      Krok 4:

      Wybierz projekt POWIATOWY. Zaznacz inicjatywę pn. "Ekologicznie, sportowo, rodzinnie - ekologiczny rajd rowerowy z piknikiem rodzinnym" - Zagłosuj

      Krok 5:

      Kliknij w link przesłany na Twój adres e-mail w celu potwierdzenia chęci oddania głosu.

      Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie, a dany adres e-mail bierze udział w głosowaniu jedynie raz.

      Z góry dziękujemy za oddane głosy!

    • Operacyjne rozpoznanie obiektu
     • Operacyjne rozpoznanie obiektu

     • W dniach 19 i 21 kwietnia 2021 r. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu, w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzili operacyjne rozpoznanie obiektu kościoła pw. Św. Mikołaja w Wałczu przy Placu Wolności.

      Celem przeprowadzonego rozpoznania było między innymi zapoznanie się z budynkiem w zakresie prowadzenia ewentualnych działań ratowniczo-gaśniczych, rozpoznanie instalacji i urządzeń przeciwpożarowych mającymi wpływ na bezpieczeństwo pożarowe, rozpoznanie i sprawdzenie dróg dojazdowych i drogi pożarowej, rozpoznanie i sprawdzenie dróg ewakuacyjnych oraz sposobu prowadzenia ewentualnej ewakuacji osób i mienia, rozpoznanie i sprawdzenie zaopatrzenia wodnego do celów przeciwpożarowych do zewnętrznego gaszenia pożaru, sprawdzenie możliwości sprawienia podnośnika hydraulicznego SHD-23 przy budynku. Operacyjne rozpoznanie obiektu przez strażaków jest istotnym elementem ochrony przeciwpożarowej terenu powiatu, chronionego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu. Obszerna wiedza na temat budynków jest kluczowa w przypadku prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, w tym prowadzenia sprawnej ewakuacji ludzi oraz ratowania mienia. W dalszych planach operacyjnych KP PSP Wałcz przewidziane są kolejne budynki z terenu powiatu wałeckiego.

      Serdeczne podziękowania dla ks. Antoniego Badury - proboszcza parafii pw. Św. Mikołaja w Wałczu za udostępnienie budynku świątyni.

      Tekst: mł. kpt. Marcin Kulczyk.

      Zdjęcia. Archiwum KP PSP Wałcz

      Źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-walcz/operacyjne-rozpoznanie-obiektu