Aktualności

    • "Ekologicznie, sportowo, rodzinnie - ekologiczny rajd rowerowy z piknikiem rodzinnym"
     • "Ekologicznie, sportowo, rodzinnie - ekologiczny rajd rowerowy z piknikiem rodzinnym"

     • 11 września br. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy Parafii pw. św. Mikołaja w Wałczu zorganizowało ekologiczny rajd rowerowy wokół jeziora Raduń w Wałczu zakończony rodzinnym piknikiem w ramach Regionalnej Inicjatywy Obywatelskiej pn. "Ekologicznie, sportowo, rodzinnie - ekologiczny rajd rowerowy z piknikiem rodzinnym" dofinansowanej z Programu Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski.

      Uczestnicy aktywnie włączyli się w sprzątanie brzegów jeziora Raduń. W sumie zebrano kilkadziesiąt worków śmieci. Ponadto w czasie rajdu przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Morzycówka” odbyła się ekopogawędka na temat prawidłowego sortowania śmieci, ochrony środowiska i ekologii. Na zakończenie rajdu odbył się piknik rodzinny z poczęstunkiem, atrakcjami dla dzieci i młodzieży, konkursami oraz występami muzycznymi. Celem projektu było promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie służących ochronie środowiska naturalnego.

      Dziękujemy osobom, które przyczyniły się do organizacji wydarzenia. Bez Państwa zaangażowania, wysiłku i poświęconego czasu nie byłoby to możliwe. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

       

      Program Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski.

      #PomorzeZachodnie

      #ProgramSpołecznik

      #społecznik

      #KARR

      @PomorzeZachodnie

      @ProgramSpołecznik,

      @Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego