Aktualności

     • 7 alumnów rozpoczęło formację w koszalińskim Wyższym Seminarium Duchownym.

     • Mszy św. inaugurującej 23 października rok akademicki w koszalińskim Wyższym Seminarium Duchownym. przewodniczył bp Edward Dajczak, a koncelebrowali biskup senior Paweł Cieślik i liczne grono kapłanów związanych z WSD.

      Grono akademickie powiększyło się w tym roku o 7 alumnów, wśród których jest nasz parafianin Kornel Kiernicki.

    • Czas dla Stworzenia
     • Czas dla Stworzenia

     • 31 października 2021 r. "Wspólnota Kamienica" zorganizowała II Czas dla Stworzenia. Na mszach św. o 10:30, 12:00 i 13:15 kazania głosił o. Damian Basarab OFMConv. Po mszach św. była ciepła zupka, kawa, herbata i pyszne ciasta. Odbyły się również  warsztaty ekologiczne i wystawy prac zrealizowanych w ramach projektu Wspólnota Kamienica. Wszystkim Parafianom dziękujemy za udział i mile spędzony czas.

    • MODLITWA NA PIERWSZY ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH
     • MODLITWA NA PIERWSZY ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH

     • Dziękuję Ci, Panie,za ukojenie w Twojej obecności.Nawet gdy jestem samotny,jesteś moją nadzieją i moją ufnością,od mej młodości jesteś moją skałą i twierdzą!

      Dziękuję Ci, że dałeś mi rodzinęi pobłogosławiłeś mnie długim życiem.Dziękuję Ci za chwile radości i trosk,za marzenia już spełnionei te, które jeszcze przede mną.Dziękuję Ci za ten czas owocowania na nowo, do którego mnie wzywasz. 

      Umocnij, o Panie, moją wiarę,uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju,naucz mnie przygarniać tych, którzy cierpią bardziej niż ja,abym nigdy nie przestał marzyći opowiadać nowym pokoleniom o Twoich cudach.

      Chroń i prowadź papieża Franciszka i cały Kościół,aby światło Ewangelii dotarło do każdego zakątka ziemi.Ześlij, o Panie, swego Ducha, aby odnowić świat,aby ucichła burza pandemii,ubodzy doznali pocieszenia i ustały wszelkie wojny.

      Wspieraj mnie w słabościi pomagaj żyć pełnią życia w każdej chwili, którą mi dajesz,– w pewności, że jesteś ze mną przez wszystkie dni,aż do skończenia świata.

                                                                Amen.